Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Новини

Новини, оголошення та події:

Продовжуються зустрічі в наукових гуртках зі школярами разом з викладачами кафедри міжнародних економічних відносин

Доцент кафедри міжнародних економічних відносин Олександра Гронь зацікавила школярів креативними лайфакми як найкраще працює реклама: Роль соціальних мереж і лідерів думок зараз безмежна; Оберіть правильний канал комунікації; Мисліть outside the box; Вчіться на помилках.

Наші подальші зустрічі в наукових кружках продовжуються як в онлайн так й оффлайн!

Дні Кар’єри в ХНЕУ ім. С. Кузнеця

В рамках Днів Кар’єри в ХНЕУ ім. С. Кузнеця, які проходили з 7 по 17 листопада, студенти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини відвідали корисні онлайн-лекції та майстер-класи від провідних компаній України.

На лекції «Економіст. Детальне знайомство з професією» від Вікторії Вдовенко (менеджер з персоналу Новий стиль) дізналися про програми, які треба знати економісту для ефективної роботи, та що перевіряється на співбесіді.

Впродовж майстер-класу «Як правильно скласти резюме. Як підготуватися до співбесіди, як провести ефективну співбесіду» від Анна Гриб (HR -менеджер “Аметрин ФК“) ознайомилися з основними складовими резюме та отримали поради щодо написання резюме таким чином, щоб роботодавець точно звернув на нього увагу.

На майстер-класі «Використання штучного інтелекту» задля ефективнішого навчання від Леуненко Олексій (Lead Talent Development Specialist EPAM) покроково розібрали як використовувати штучний інтелект для створення програм та написання текстів, на прикладах подивилися особливості роботи різних застосунків ШІ.

Марина Максімова (People Advisory Specialist EPAM) на майстер-класі «Креативність в навичках: рушійний мотор успіху» розповіла чому для сучасного фахівця важливо бути креативним, які методи для розвитку креативності можна використовувати, як генерувати ідеї, застосовувати методи 6 шляп та мозкового штурму, а також спробували на прикладах знайти незвичні способи застосування звичних речей.

Дякуємо спікерам за корисні та цікаві лекції і майстер-класи!

Онлайн зустріч робочої групи освітньої програми “Міжнародний бізнес”

10 листопада відбулася онлайн зустріч робочої групи освітньої програми “Міжнародний бізнес” (спеціальність 292 Міжнародні економічні відносини” ХНЕУ ім. С. Кузнеця) з представниками бізнес-спільноти. Стейкхолдери-роботодавці відмітили актуальність та якість освітньої програми, важливість вже викладаємих дисциплін та програмних результатів. Представники підприємств поділилися баченням та очікуваннями роботодавців щодо знань та навичок майбутніх фахівців з міжнародних економічних відносин, розповіли про свою зацікавленість у співпраці та бачення подальшої взаємодії з кафедрою Міжнародних економічних відносин для підвищення якості навчального процесу та його відповідності сучасним тенденціям на ринку праці.

В зустрічі взяли участь представники компаній Харківського регіону: АТ “НОВИЙ СТИЛЬ”, ТОВ “Куховар”, ТОВ “Украналітика”, ТОВ “СПЕЦВУЗАВТОМАТИКА”, ТОВ “СТАЛЕКС”, компанія СПС (ТМ “Приправка”), ФГ “Зміївське”,  ТОВ “Райське”.

Вебінари з академічної доброчесності у ХНЕУ ім. С. Кузнеця

27 жовтня відбулись вебінар для здобувачі вищої освіти, в рамках якого було:

🔹 Розглянуто історію виникнення проблеми, визначимо сутність і цінності академічної доброчесності. 

🔹 Проаналізовано закордонний досвід та вимоги до учасників освітнього процесу.  

🔹Обговорено відповідальність сторін та санкції за порушення академічної доброчесності; 

🔹Визначено сутність та види плагіату. 

🔹Висвітлено вимоги до академічної доброчесності в ХНЕУ ім. С. Кузнеця. 

🔹 Обговорено регламент перевірки на унікальність дипломних робіт (проєктів) / курсових робіт здобувачів вищої освіти  університету.

Економіст-міжнародник: стартували заняття у наукових гуртках для школярів офлайн

11 листопада розпочали роботу ще два гуртки для школярів нашого факультету.

Гурток “Економіст-Міжнародник” відбувався в офлайні. Його провела кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин – Карина Валеріївна Сатушева

Майбутні абітурієнти завітали до ХНЕУ ім. С. Кузнеця та обговорювали питання першого знайомства, ділового дрес-коду (що допустимо, а що ні), як підбирати одяг під конкретні бізнес події. А також опановували базові правила спілкування на зустрічах: хто з ким вітається, як представляти себе та своїх колег, як поводити себе, коли ти господар бізнес заходу, як спілкуватись з іноземними партнерами і важливими клієнтами, як заходити і виходити з приміщення. Чи варто жінці босу подавати руку і відкривати двері?

А на завершення: засвоїли правила складання бездоганного резюме!

Оголошення для здобувачів освіти 1-4 курсів

У п’ятницю 10 листопада 2023 р о 10. 00 (Київ) запрошуємо здобувачів освіти 1-4  курсів освітньої програми 292 “Міжнародний бізнес” на круглий стіл. Відбудеться зустріч студентів з гарантом освітньої програми. Під час зустрічі планується обговорення пропозицій щодо розвитку освітньої програми 292 “Міжнародний бізнес”. Запрошуваються всі бажаючі здобувачі вищої освіти бакалавріату спеціальності 292 “Міжнародний бізнес”.

Посилання на зустріч Zoom Конференція

https://us02web.zoom.us/j/5551333467?pwd=VU9JV1FBYldkZndmRDlLbDZjQzhlQT09

Идентификатор конференции: 555 133 3467

Код доступа: H0n85721

ТРЕНІНГ “ПРАВА ЛЮДИНИ В УМОВАХ ПРАВОВОГО РЕЖИМУ ВОЄННОГО СТАНУ”

27 жовтня 2023 року відбувся тренінг, який спрямований на деталізування розуміння прав людини в контексті воєнного стану. Організатори заходу – ГО «Асоціація викладачів громадянської освіти». У тренінгу брала участь доцент кафедри міжнародних економічних відносин Гронь Олександра Вікторівна та отримала цінний досвід серед здобувачів вищої освіти.

Цей захід організований ГО «Асоціація викладачів громадянської освіти» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.

Під час практичної частини тренінгу учасницям та учасникам вдалося попрацювати в групах, проаналізувати обмеження прав людини на прикладі конкретних ситуацій, критично оцінити факти, визначити правомірність обмеження та можливі інструменти захисту прав людини в умовах воєнного стану.

Зустріч зі стейкхолдерами у Молодіжному бізнес-форумі “Шлях до успіху” 

27 жовтня 2023 року відбулась зустріч з успішними молодими бінесменами Харкова та студентами спеціальності “Міжнародні економічні відносини” та “Міжнародна економіка” у форматі «питання-відповідь» (заздалегідь подумай, які питання поставити підприємцям) та ознайомитися з найкращими практиками розвитку  бізнесу в різних  сферах підприємницької діяльності. Зустріч відбувалась в рамках дисципліни 4 курсу “Міжнародне підприємництво”, доцент кафедри Литвиненко Аліна Олександрівна.

Спікерами заходу були: 

–  Артем Толмачов – власник фірми з продажу повсякденного та спортивного одягу Boo&Bon;

–  Станіслав Фелонюк – працює у сфері ресторанного та вендінгового бізнесу, торгівлі овочами та фруктами;

–  Андрій Шумейко – власник інтернет магазину з продажу вінілових наліпок на автомобілі;

–  Володимир Рязанов – власник інтернет магазину на базі сайту partyson.ua, спеціалізується на продажу товарів для свят;

Михайло Шубін – підприємець, власник компанії  FlexReality, засновник освітньої платформи АRBOOK

Участь у виконанні планових науково-дослідних робіт, виступи на засіданнях наукових гуртків (школярів та студентів) 

Науково-дослідна робота студентів – один з найважливіших засобів підвищення якості підготовки спеціалістів у вищій школі. Це комплекс заходів наукового, методичного, організаційного характеру, що забезпечує навчання всіх студентів навичкам наукових досліджень у відповідності до обраної спеціалізації  “Міжнародний бізнес”.

Виконання завдань дослідницького характеру дозволяють формувати у студентів інтерес й потреби до наукової творчості, розвивають творче мислення, наукову самостійність, підвищують внутрішню організованість, свідоме відношення до навчання та поглиблюють отримані у процесі навчання знання. У засіданні взяли участь студенти спеціалізації  “Міжнародний бізнес”, що дозволило виявити найбільш обдарованих і талановитих студентів для рішення актуальних завдань підвищення ефективності освітнього процесу в університеті.

Молодь проти інформаційної агресії

Мініпроєкт «Молодь проти інформаційної агресії» реалізується в межах програми Представництва Європейського Союзу в Україні EU Study Days/Єврошколи, яка надає можливість українським старшокласникам та студентам дізнатися більше про Європейський Союз та відносини між ЄС та Україною від ключових європейських та українських експертів у цій сфері. 

EU Study Days виконується ГО “Молодіжна альтернатива”, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця.

Вебінар 1: «Техніки та інструменти ворожого впливу»

🗓 21 жовтня з 11:00 до 13:00.

Класна можливість, щоб розкумекати маніпулятивні наративи рф, техніки інформаційного впливу та як відстежувати ворожі ресурси🕵️.

Спікер: Сергій Даниленко, доктор політичних наук, завідувач кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій ННІМВ.

Вебінар 2: «Ворожі ресурси та як їх відстежувати. Кейси інформаційного впливу РФ» 

🗓 28 жовтня з 11:00 до 13:00.

Це база. Говоритимо про 4 дискредитаційні кампанії України, які просуває рф та гратимемо в інтерактивну гру «Знайди фейк»👁.

Спікер: Олексій Приймак, медійний аналітик, головний редактор Post-Past, автор статей для «Byline Times», «Суспільне», «The Ukrainians», «The Spectator», «Свідомі» тощо.

📲Зареєструватися на вебінари та дізнатися детальніше про адженду можна за цим посиланням: https://shorturl.at/aovUX