Щиро вітаємо Анастасію Козлову, студентку спеціальності 292 “Міжнародні економічні відносини”, з блискучим захистом дипломної роботи в рамках програми академічної мобільності Erasmus+ в University of Cassino and Southern Lazio (Italy)!
Цей здобуток став можливим завдяки міжнародному партнерству між Харківським національним економічним університетом ім. С. Кузнеця та Університетом Кассіно і Південного Лаціо (Італія) в межах програми Erasmus+ International Credit Mobility.
Бажаємо нових звершень, професійного зростання та подальших успіхів на міжнародній арені!
17 березня 2025 року відбулись виступи здобувачів кафедри міжнародних економічних відносин та безпеки бізнесу на засіданні студентського наукового гуртка та дискусія за темою дослідження «Міжнародне підприємництво та бізнес-аналітика в сучасних умовах». Досліджено, що сучасному світі фінансовий сектор є ключовим елементом міжнародної торгівлі, а його безпека напряму впливає на стабільність глобальної економіки. Використання штучного інтелекту (AI) у кібербезпеці фінансових організацій змінює підходи до захисту даних, запобігання шахрайству та регулювання ризиків. Також обговорили, що Біткоїн став революційним явищем у світовій фінансовій системі, що докорінно змінило міжнародний рух капіталу. Як перша та найвідоміша криптовалюта, він створив альтернативу традиційним фінансовим каналам, відкривши нові можливості для транскордонних платежів, інвестування та збереження капіталу.
В результаті дискусій під керівництвом к.е.н., доцента Литвиненко Аліни здобувачі та постійні учасники наукового гуртка, а саме Жогленко Альбіна, Рожкова Олександра, громила Маргарита обговорили, що штучний інтелект у кібербезпеці фінансових організацій зміцнює міжнародну торгівлю, підвищуючи безпеку, довіру та ефективність фінансових операцій. Це сприяє розвитку глобальної економіки, знижуючи ризики шахрайства, кіберзлочинності та порушень у фінансових системах. Поява біткоїна суттєво вплинула на міжнародний рух капіталу, зробивши його більш гнучким, децентралізованим і незалежним від традиційних банківських механізмів. Незважаючи на виклики з боку регуляторів, криптовалюта стає важливим елементом світової економіки, змінюючи підходи до фінансових операцій, інвестування та глобальних платежів
Здобувачі отримали завдання дослідницького характеру в рамках освітніх компонент «Міжнародна торгівля товарами, послугами, технологіями» та «Міжнародний рух капіталу та робочої сили» під час підготовки наукових проєктів для подальшої роботи над проблемним питанням.
2️⃣2️⃣березня 2025 р. о 12:00 запрошуємо вступників, батьків та старшокласників на «OPEN DAY» ХНЕУ ім. С. КУЗНЕЦЯ ОНЛАЙН!
🧑🏫 Програма заходу: 🕙12:00 – 12:40 ▶️Знайомство з університетом та перевагами навчання, презентація спеціальностей, міжнародних програм, все про #вступ2025, пільги та Гранти на навчання 🎦Дивитись трансляцію на YouTube за посиланням: https://youtube.com/live/CKBXh3bnbUY?feature=share
🕦12:45 – 13:30 ▶️🌏Презентація навчально-наукового інституту Міжнародних відносин ХНЕУ ім. С. Кузнеця, ТОПових освітньо-професійних програм, мовної підготовки, програм двох дипломів, перспектив успішної карʼєри та насиченого студентського життя ✨
❓відповіді на важливі питання щодо вступу 2025 року 🎦Трансляція у ZOOM за посиланням:
13-14 березня 2025 року доцентки кафедри Міжнародних економічних відносин та безпеки бізнесу Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця Олена Ярмош і Олександра Гронь взяли участь в Міжнародній науково-практичній конференції «ACTA NON VERBA: ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ», яка була організована Українською Асоціацією Викладачів І Дослідників Європейської Інтеграції, Маріупольським державним університетом, Запорізьким національним університетом, у партнерстві з Міністерством Освіти і Науки України, Національним ЕРАЗМУС+ Офісом в Україні, національними експертами з реформування вищої освіти програми ЄС ЕРАЗМУС+.
В рамках секційного засідання «Університет та суспільство: простір взаємодії, діалогу та співпраці між університетами і громадянським суспільством» було представлено доповідь на тему «Комплаєнс-освіта як фактор сталого розвитку бізнесу в умовах Європейської інтеграції». Доповідь було присвячено необхідності інтеграції стандартів відповідального ведення бізнесу вітчизняними компаніями, що дозволить їм бути успішними гравцями на європейському бізнес-ринку. В презентації було висвітлено результати аналізу світових досліджень щодо важливості впровадження комплаєнс-менеджменту в бізнес-стратегії сучасних підприємств, зміни ролі комплаєнс-офіцерів в компанії, зростання попиту на кваліфікованих фахівців з комплаєнсу.
Запровадження курсів з комплаєнс-менеджменту у вітчизняних закладах вищої освіти дозволить підготувати майбутніх фахівців до викликів глобального ринку, отримати знання, необхідні для управління ризиками та забезпечення етичних норм у бізнесі, що підвищить їх конкурентоспроможність на міжнародному ринку праці. Саме такі завдання буде вирішено в рамках реалізації Проєкту Еразмус+ (СВНЕ) «Впровадження європейського підходу комплаєнс-менеджменту у вищій освіті України – EUComplianceM4UA», учасниками якого є п’ять вітчизняних ЗВО, серед яких і ХНЕУ їм. С.Кузнеця, і чотири університети з Європейського Союзу. Головною метою проєкту є вдосконалення механізмів викладання та оцінювання у закладах вищої освіти з акцентом на забезпеченні якості, управлінні, боротьбі з хабарництвом, інновації відповідно до стандартів ЄС у сфері комплаєнсу. Вивчення комплаєнс-менеджменту допоможе розуміти важливість діяти на основі європейських цінностей, враховуючи правові та етичні стандарти, що буде сприяти розвитку відповідального бізнесу. https://eucompliancem4ua.eu/
The creation of this communication has been funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the authors only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor the European Education and Culture Executive Agency (EACEA) can be held responsible for them.
🧑🏫 Під керівництвом проректора з науково-педагогічної роботи і стратегічного розвитку Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Максима СЕРПУХОВА був проведений виїзний профорієнтаційний захід для учнів старших класів Наталинського ліцею Наталинської сільської ради (с. Наталине) та Комунального закладу “Кегичівський ліцей” Кегичівської селищної ради (смт. Кегичівка) Берестинського району, Харківської області.
✅ Для учнівської молоді науково-педагогічний склад під керівництвом доцента кафедри економічних відносин та безпеки бізнесу Карини САТУШЕВОЇ та студента 1 курсу магістратури ННІ МВ Даніїла ГЕРМАНА проведено тренінг на тему «Успішний та безпечний міжнародний бізнес»
🤩 Учні 8-11 класів на заході отримали корисну та пізнавальну інформацію про ХНЕУ ім. С. Кузнеця. 🤝 Висловлюємо щиру вдячність директорам закладів за гарних вихованців та співпрацю!
24 лютого 2025 року відбулись виступи здобувачів кафедри міжнародних економічних відносин та безпеки бізнесу на засіданні студентського наукового гуртка та дискусія за темою дослідження «Міжнародне підприємництво та бізнес-аналітика в сучасних умовах». Досліджено як світовий досвід переконує, що практична реалізація заходів транскордонного співробітництва значно підсилює потенціал країни та сприяє ефективному розв’язанню комплексних міжнародних проблем. В результаті дискусій під керівництвом к.е.н., доцента Литвиненко Аліни здобувачі та постійні учасники наукового гуртка, а саме Гіпнер Єлизавета, Жогленко Альбіна обговорили, що завдяки вигідному геополітичному положенню Україна має великі можливості розвитку транскордонного співробітництва, а також розглянули питання комерційної присутності, що тісно пов’язане з метою іноземних постачальників послуг на прикладі американської компанії Netflix, Inc.
Здобувачі отримали завдання дослідницького характеру в рамках освітніх компонент «Міжнародна торгівля товарами, послугами, технологіями» та «Міжнародний рух капіталу та робочої сили» під час підготовки наукових проєктів для подальшої роботи над проблемним питанням.
🔸Політехнічним інститутом Браганси (Португалія) та
🔶Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця
Запрошуються студенти 3 курсу першого (бакалаврського) рівня спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»
‼️Кількість доступних грантів: 1
🔶 Деталі гранту Erasmus+ :
▫️ Індивідуальна стипендія: 5100 євро
▫️ Грант на транспорт: 580 євро
▫️ Top Up for fewer opportunities (if applicable): 1500 євро
📆Тривалість мобільності: 10 місяців (вересень 2025 – липень 2026)
Спеціальність і рівень навчання: відповідно до міжінституційної угоди запрошуються студенти 3 курсу першого (бакалаврського) рівня спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини ХНЕУ ім. С. Кузнеця
🇬🇧Мова навчання – англійська
🔷 Вимоги:
1️⃣ знання англійської мови на рівні В2 чи вище,
2️⃣ середній бал за попередній період навчання в ХНЕУ ім. С. Кузнеця не нижче 75.
3️⃣ мотивація до участі в програмі.
❗️Дедлайн участі у конкурсі – 10 березня 2025 року
❗️Для реєстрації на участь необхідно до 10 березня 2025 року надіслати на електронну пошту parkhomenko.na28@gmail.com наступний пакет документів:
✅ скан-копія підтвердження знання англійської мови (диплом, або сертифікат, або рекомендаційний лист від викладача англійської мови),
✅ скан-копія академічної довідки з деканату за результатами навчання (українською мовою та переклад на англійську) за 5 семестрів 150 кредитів,
✅ CV (англійською мовою) в довільній формі,
✅ скан-копія закордонного паспорту,
✅ скан-копія атестату про закінчення школи з додатком (українською мовою та переклад на англійську)
Увага! До офіційного розпорядження Кабміну щодо дозволу виїзду студентів-чоловіків за кордон, рекомендуємо подаватися лише дівчатам чи хлопцям, які вже мають офіційний дозвіл на виїзд.
📱Контакти:
Пархоменко Наталія Олександрівна, професор кафедри міжнародних економічних відносин та безпеки бізнесу
20-23 січня 2025 року відбулася перша зустріч партнерів проєкту EUComplianceM4UA “Implementation of the European approach of Compliance Management in Higher Education in Ukraine” в Hochschule Wismar Hochschule Wismar, Німеччина.
👌25 представників з 9 університетів 4 країн (України, Португалії, Чехії та Польщі) об’єдналися для амбітної мети – впровадження європейських стандартів комплаєнс-менеджменту в українській вищій освіті.
Участь у заході від ХНЕУ ім. С. КУЗНЕЦЯ взяли доцентки кафедри міжнародних економічних відносин та безпеки бізнесу Олена ЯРМОШ, Олександра ГРОНЬ Oleksandra Gron, Маргарита ЧЕПЕЛЮК Margo Chepeliuk та доцент Андрій ПАСТУШЕНКО Andrii Pastushenko.
Що вдалося реалізувати за 4 насичені дні:
✅ Проведено перший TPM (Transnational Project Meeting) та EU Introductory Training
✅ Презентовано університети-учасники та сформовано керівні органи проєкту
✅ Затверджено робочі плани та ключову документацію
✅ Проведено тренінг-сесії від європейських партнерів:
Вітаємо вас із цією важливою подією – отриманням дипломів! Ви обрали професію, яка вимагає креативності, сміливості та стратегічного мислення. Сьогодні ви не просто завершуєте навчання – ви відкриваєте нову сторінку, сповнену викликів і можливостей.
Ви – покоління новаторів, які формуватимуть майбутнє бізнесу та економіки. Нехай ваші ідеї будуть сміливими, рішення – мудрими, а дії – ефективними. І пам’ятайте: справжній успіх – це не лише у професійних досягненнях, а й у позитивному впливі, який ви залишаєте в світі. Щиро бажаємо вам нових звершень, віри у свої сили та невичерпного натхнення. Вітаємо з вашим днем!
19 грудня 2024 року, напередодні Дня працівників дипломатичної служби України, Навчально-науковим інститутом міжнародних відносин ХНЕУ імені Семена Кузнеця запрошено до виступу стейкхолдера від академічної спільноти, фахівця з історії міжнародних відносин та європейської інтеграції – Марека Міколайчика, професора факультету історії Університету Адама Міцкевича, м. Познань, Республіка Польща🇵🇱
Під час зустрічі здобувачі ОП Міжнародний бізнес другого (магістерського) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ознайомились з: розумінням особливостей еволюції ідеї об’єднаної Європи; розумінням основних етапів становлення політичних проектів Об’єднаної Європи, значенням та впливом цих проектів на розвиток інтеграційних процесів на континент. Визначали тенденції становлення та еволюції Європейських Співтовариств, їх внутрішніх та зовнішньої політик, аналізували правові та інституціональні виміри співробітництва України та Європейського Союзу, аналізували труднощі співробітництва та інтеграції України у Європейський Союз та визначили пріоритети та механізми зовнішньої політики Європейського Союзу і транскордонного співробітництва.