Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Новини

Новини, оголошення та події:

Тренінг з громадянської освіти “Демократія: від теорії до практики”

З 16 по 19 червня 2024 року аспірантка кафедри міжнародних економічних відносин Маргарита Подорожна брала участь у літній серії тренінгів з громадянської освіти “Демократія: від теорії до практики” від IFES, що відбулися у місті Трускавець.

📚 Впродовж чотирьох днів навчання учасники тренінгу продовжували вивчати методологію та структуру курсу “Демократія: від теорії до практики”,  закріплювали на практиці своє розуміння методології SEED, дізнавалися про нові інтерактивні методики викладання та опановували роботу над студентським проєктом.

Тренінговий тиждень в University College Leuven-Limburg (Бельгія) в рамках проєкту ERASMUS+ CBHE – UA-Talent-UP «Розвиток підприємливості, креативності та міжкультурних компетенцій для забезпечення високої якості викладання в Україні»

Координатор проєкту від ХНЕУ ім. С. Кузнеця, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин Олена Ярмош та доценка тієї ж кафедри Олександра Гронь, взяли участь у тренінговому тижні в University College Leuven-Limburg (Бельгія), який відбувся в рамках проєкту ERASMUS+ CBHE – UA-Talent-UP «Розвиток підприємливості, креативності та міжкультурних компетенцій для забезпечення високої якості викладання в Україні».

До заходів тренінгового тижня, також, долучилися представники Львівської національної академії мистецтв, Міжнародного європейського університету, Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Українського католицького університету, Української інженерно-педагогічної академії та НГО «Інноваційна генерація».

У рамках тижня мобільності відбувся тренінг з використання методики Lego Series Play для розвитку креативності та комунікаційних навичок, де учасників заходу ознайомили з методикою Insights discovery workshop. Також, їм провели тренінг з використання Business games та Blocks challenge game у навчальному процесі і презентацію міжнародних проєктів University College Leuven-Limburg (Бельгія).

Представники команди ХНЕУ ім. С. Кузнеця поділилися власним досвідом реалізації проєктів міжнародного співробітництва для розвитку креативності та підприємливості, які були реалізовані раніше та реалізуються зараз. Учасники тижня мобільності мали унікальну можливість відвідати один із найсучасніших технокампусів Європи ‒ Corda Campus. Це місце, де народжуються нові ідеї, втілюються інноваційні проєкти та формуються майбутні лідери технологій.

На завершення, надзвичайно продуктивного та мотивуючого тижня, організатори заходів провели хакатон «How to Implement Entreprenerial Education in Your Organisahion?», який став чудовою платформою для обміну знаннями та досвідом, а, також, для натхнення на нові досягнення у сфері підприємницької освіти.

Продовжуються захисти бакалаврських дипломних робіт за освітньою програмою Міжнародний бізнес

На кафедрі Міжнародних економічних відносин продовжуються захисти бакалаврських робіт за освітньою програмамою «Міжнародний бізнес». Здобувачі показали високі результати – це свідчення невтомної та кропіткої праці наукових керівників – практично усього науково-педагогічного складу кафедри.

Тематика робіт була дуже різноманітною і актуальною. Студенти досліджували світові ринки; вивчали характеристики розвитку високотехнологічного бізнесу, процеси діджиталізації та поширення електронного бізнесу; розглядали увесь спектр маркетингових інструментів: брендинг, інтернет-маркетинг, маркетинг у сфері розваг; простежували особливості міграційних, інвестиційних, торговельних процесів та ще багато-багато цікавого.

Кафедра Міжнародних економічних відносин щиро вітає своїх студентів – вже практично дипломованих фахівців – та бажає їм подальших успіхів в житті, навчанні та науці, а також ласкаво запрошує продовжити співпрацю у магістратурі.

Захист міжкафедральних бакалаврських дипломних робіт

На кафедрі міжнародних економічних відносин разом з кафедрою маркетингу 3 червня 2024 року пройшли захисти міжкафедральних бакалаврських робіт. Це важлива плідна подія, на яку так чекали і здобувачі, і викладачі. Традиційно, дипломні проєкти міжнародників й маркетологів розкривають широку тематику найактуальніших викликів цифровізації суспільства. Цього року захист відбувся у вигляді науково-дослідного дайджесту щодо формування ефективних маркетингових стратегій виходу продукції на нові міжнародні ринки.

Пишаємося нашими студентами та бажаємо їм втілити усі свої плани та стратегічні пропозиції під час професійної самореалізації!

Розпочались захисти дипломних робіт бакалаврів спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» освітньо-професійної програми «Міжнародний бізнес»

З 3 червня 2024 року розпочались захисти  дипломних робіт здобувачів 4 курсу денної форми навчання спеціальності 292 “Міжнародні економічні відносини” освітньо-професійної програми «Міжнародний бізнес»

Засідання екзаменаційної комісії відбувалося у форматі відкритої відеоконференції із використанням платформи Zoom, що забезпечило візуальну ідентифікацію здобувачів, трансляцію презентацій, доповідей та їх обговорення членами екзаменаційної комісії та дало можливість об’єктивно оцінити рівень підготовки  бакалаврів. Кожен здобувач продемонстрував екзаменаційній комісії високу ступінь підготовки, прекрасне розуміння свого дослідження і можливості реалізації обраної теми.

Вітаємо з успішним захистом дипломної роботи та від душі бажаємо пишатися собою, відчути умиротворення і полегшення в душі, поставити для себе нові цілі і сміливо рухатися до них, визначитися з подальшою діяльністю і неодмінно знайти своє місце в цьому житті!!!

Онлайн-лекція HR-менеджера компанії ФК Амертин Анни Гриб «Зовнішньо-економічна діяльність компанії-дистриб’ютора на фармацевтичному ринку»

14 травня 2024 року здобувачі спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини в рамках дисципліни «Експортно-імпортні операції» долучилися до онлайн-лекції HR-менеджера компанії ФК Амертин Анни Гриб «Зовнішньо-економічна діяльність компанії-дистриб’ютора на фармацевтичному ринку». Представниця компанії розповіла студентам про особливості зовнішньо-економічної діяльності на ринку фармацевтичної продукції, запуск та розвиток компанією Амертин власних торгівельних марок, навички необхідні для фахівця по роботі з іноземними партнерами, можливості, які компанія надає студентам в рамках неформальної освіти.

Навчальний візит до Університету Бедфордширу University of Bedfordshire, м. Лутон, Велика Британія

Доцентка кафедри міжнародних економічних відносин, активістка ГО «Інноваційна Генерація» та координаторка проєкту «Дорожня карта кар’єрного розвитку жінок-лідерів у вищій освіті в Україні» від ХНЕУ ім. С. Кузнеця Олена ЯРМОШ відвідала з навчальним візитом Університет Бедфордширу University of Bedfordshire, м. Лутон, Велика Британія.

Разом з нею здійснював візит Роман НЕСТЕРЕНКО – керівник постійно діючої робочої групи з інтернаціоналізації та проєктної діяльності УІПА, старший викладач кафедри педагогіки, методики і менеджменту освіти, Українська Інженерно Педагогічна Академія.

Команда взяла участь у тижневому навчальному візиті з розробки сценарію та медодології проведення фокус-груп із застосуванням технології Lego Serious Play у Бізнес-школі Університету Бедфордширу. Під час візиту представники українських ЗВО – партнерів проєкту, ХНЕУ ім. С. Кузнеця та УІПА, за наставництва координаторки проєкту д-ра Крістіни Швабенланд, керівниці програми DBA, лекторки з організаційної поведінки та директорки Центру інновацій лідерства та професора, д-ра Олександра Кофінаса, керівника Школи бізнесу Університету Бедфордширу та асистентки Вініфред Сорибе пройшли навчання з фасилітації воркшопів на основі методології Lego Serious Play.
Також за підтримки акселератора Research Impact Generator пройдено семінар з впровадження підходів гендерної рівності, різноманітності та інклюзії у навчальні програми університетів і бізнес-шкіл.

Джерело і фото: Facebook ГО «Інноваційна Генерація»

Міжнародна наукова конференція з економічного розвитку та спадщини Семена Кузнеця CED–2024 у ХНЕУ ім. С. Кузнеця

25 квітня 2024 року в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця відбулась щорічна Міжнародна наукова конференція “Економічний розвиток і спадщина Семена Кузнеця”. Конференція була проведена у вигляді Круглого столу «Глобальні трансформації та стійкість розвитку: співробітництво, наука, освіта, технології» у змішаному (оф/онлайн) режимі.

Під час проведення міжнародної конференції закордонні та українські вчені і практики обмінялись досвідом вирішення проблем у галузі економіки, бізнесу, освіти та соціальних наук, а також презентували свої наукові результати за такими напрямами дискусій: економічний розвиток в умовах багатоаспектної невизначеності; тренди в освіті та нова парадигма розвитку університетів; домінанти соціального розвиту країн: сучасні дослідження; цифрове суспільство та інформаційні технології.

Цього року в конференції взяли участь понад 450 науковців та практиків з 24 країн, а саме: Сполучені Штати Америки, Великобританія, Гана, Індія, Словаччина, Португалія, Франція, Норвегія, Литва, Австрія, Польща, Болгарія, Іспанія, Італія, Латвія, Хорватія, Туреччина, Ірак, Китай, Азербайджан, Молдова, Болгарія, Німеччина.

В дискусійні обговорення було запрошено доцентом кафедри міжнародних економічних відносин Андрієм ПАСТУШЕНКО доктор філософії у галузі державної політики, старший економіст корпорації RAND; професор політичного аналізу (Вища школа Pardee RAND (США)) Говард Дж. ШАЦ, який висловив подяку “Thank you for the opportunity. This was an impressive conference and, as my career developed, there is no way I could have ever predicted I would speak at it. The only sad part is that it was not in person for me, but perhaps that can be rectified in the future”.

Дякуємо за співробітництво, в результаті чого розроблена резолюція, в якій запропоновано шляхи та заходи щодо визначення напрямів економічного зростання економіки України в післявоєнний період під впливом невизначеності перебігу економічних та соціально-демографічних процесів.

Фото з конференції 

Відеорепортаж за посиланням

Презентація вибіркових профільних навчальних дисциплін

Шановні здобувачі спеціальності 292 Міжнародний бізнес! В Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця вам надається можливість вільного вибору навчальних дисциплін у межах 25% загального обсягу відповідної освітньо-професійної програми. Обрані дисципліни увійдуть до індивідуального навчального плану кожного студента, а результати навчання будуть відображені у додатку до диплому.

Принцип вільного вибору дає змогу кожному здобувачу вивчати навчальні дисципліни, які відображають індивідуальні вподобання, інтереси та плани на майбутнє працевлаштування.

Урочисте відзначення працівників кафедри міжнародних економічних відносин

Сьогодні, 3 квітня, під час засідання Вченої ради університету відбулось урочисте відзначення працівників університету і факультету.

Подяки Управління освіти Адміністрації Салтівського району Харківської міської ради за високий професіоналізм та співпрацю, надання науково-методичної допомоги при організації та проведенні районних заходів для учасників освітнього процесу оголошено:

ЛИТВИНЕНКО Аліні Олександрівні – доценту кафедри міжнародних економічних відносин, а також Аліна Олександрівна одержала Подяку Харківського міського голови за високий професіоналізм, сумлінну й плідну працю під час воєнного стану в Україні.

Подяки Харківського міського голови за високий професіоналізм, сумлінну й плідну працю під час воєнного стану в Україні оголошено:

ІВАЩЕНКО Ганні Миколаївні – доценту кафедри міжнародних економічних відносин.

МІШИНУ Олександру Юрійовичу – доценту кафедри міжнародних економічних відносин.

САТУШЕВІЙ Карині Валеріївні – доценту кафедри міжнародних економічних відносин

Ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир ПОНОМАРЕНКО урочисто вручив нагороди.

Щиро вітаємо всіх нагороджених! Дякуємо за самовіддану сумлінну працю, вагомий внесок у науково-педагогічну, методичну, профорієнтаційну, журналістську та волонтерську діяльність під час воєнного стану. І за те, що залишились і працюєте в Харкові.